Łukasz Napiórkowski

O mnie

Napiórkowski DESIGN STUDIO – AUTORSKA PRACOWNIA PROJEKTOWA

Nazywam się Łukasz Napiórkowski. Ukończyłem studia magisterskie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Studia dały mi możliwość wszechstronnego rozwoju w zakresie projektowania, sztuki, socjologii i psychologii, czyli wszystkich dziedzin, które mają olbrzymie znaczenie w projektowaniu wnętrz. Jestem również absolwentem Akademii Art Studio w Warszawie gdzie zdobyłem tytuł Projektanta wnętrz i obroniłem dyplom z wynikiem bardzo dobrym. Jestem szczęściarzem, bo moja pasja do urządzania wnętrz stała się moim zawodem. Robię to, co kocham.

 

 Od najmłodszych lat zafascynowany byłem sztuką, rysunkiem i grafiką. Tak zostało do dziś. Uwielbiam przeróbki i adaptacje, bo zawsze w tym procesie powstaje nowa, ekscytująca jakość. Kocham tworzyć wnętrza i sprawiać tym radość drugim. Projektowanie wnętrz to niezwykle trudne zadanie, wymagające wsłuchania się w pragnienia i marzenia inwestora.

Od 2006r. pracuję jako projektant wnętrz i grafik komputerowy. Potrafię tworzyć wnętrza dla najbardziej wymagających klientów.

W chwili obecnej pracuję samodzielnie w mojej pracowni projektowej, wykorzystując w pracy profesjonalne oprogramowanie, umożliwiające mi przeniesienie moich pomysłów na ekran komputera i papier.

Prywatnie jestem szczęśliwym ojcem trojaczków. Dzięki temu nauczyłem się świetnej organizacji pracy i czasu, a także zachowywania spokoju, nawet w ekstremalnych sytuacjach i dystansu do siebie i życia, co bywa przydatne w pracy zawodowej. Ponadto jestem osobą kreatywną, uśmiechniętą i życzliwie podchodzącą do ludzi i świata.

Uwielbiam wnętrza stylowe, łączenie nowoczesnego z antycznym. Stare meble ,,z duszą” darzę wielkim szacunkiem i bardzo lubię je wykorzystywać w swoich projektach. Moim zdaniem mają wielki potencjał tworzenia specyficznej atmosfery we wnętrzu. Wnętrza muszą mieć swój charakter, który oddajemy im my sami. Nie ma wnętrz złych czy brzydkich. Są natomiast wnętrza źle zaaranżowane, niefunkcjonalne, nie przemyślane, nieestetycznie wykończone. Dlatego dużą wagę przywiązuję do estetyki szeroko pojętej, nie tylko jako samej wizji, mieszkania, domu czy biura, ale do elementów wykończeniowych. Zawsze staram się doradzać Klientom, podpowiadam co warto wybrać, na co warto zwrócić uwagę, a z czego można zrezygnować.

Osobiście najbardziej lubię kontrasty bieli i czerni, bo dają najwięcej możliwości aranżacyjnych, wyglądają zawsze elegancko i są ponadczasowe. Dobre naturalne materiały wykończeniowe: naturalny kamień, drewno, parkiety drewniane układane w klasyczną jodłę lub parkiet francuski. Cenię szarości, które zmysłowo otulają wnętrze domowością i są fantastyczną bazą do dalszych prac nad budowaniem wnętrza. Lubię duże ilości światła, które pozwalają na wykreowanie niepowtarzalnej atmosfery wnętrza oraz odpowiednio dobrane i łączone pastele.

Moim zadaniem jest urzeczywistnienie Państwa marzeń o własnym wnętrzu, a ich realizacja jest zawsze dla mnie wielkim wyzwaniem. Do każdego zlecenia podchodzę w sposób indywidualny i nieszablonowy. Projekty są ściśle dopasowane do potrzeb, wymagań i możliwości finansowych zleceniodawcy. Dzięki otwarciu na dialog i w trosce o klienta, tworzone przeze mnie wnętrza są funkcjonalne i estetyczne. Wydobywam to co najlepsze z powierzonej mi przestrzeni, bo przecież dom ma być nie tylko piękny ale też użyteczny.

W projektowaniu pomaga mi nie tylko śledzenie aktualnych trendów, ale przede wszystkim praktyczna znajomość rynku materiałów wykończeniowych i wykonawców.

Oferuję kompleksowe rozwiązania w projektowaniu wnętrz: od projektu koncepcyjnego poprzez wizualizacje komputerowe i szczegółową dokumentację techniczną, dobór mebli, materiałów wykończeniowych, oświetlenia i dodatków. Zależnie od potrzeby właściciela elastycznie dostosowuję zakres swoich usług.

Ważne jest dla mnie każde wnętrze, dlatego z powodzeniem można ze mną zrealizować: projekt    kawalerki, małego mieszkania, domu jednorodzinnego, apartamentu, biura, sklepu, restauracji i wiele innych.

Działam przede wszystkim na terenie Szczytna, Olsztyna i okolic, oferuję również usługę projektowania wnętrz online.

Zapraszam do współpracy przy budowaniu ciekawych i niepowtarzalnych wnętrz.